Budowa
Obudowa, wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304, zapewnia wysoki stopień ochrony IP66 / IP68. Frontową część terminala stanowi 7” kolorowy wyświetlacz graficzny oraz przyciskowa klawiatura membranowa. Prostota obsługi, przejrzystość menu oraz intuicyjny układ informacji na wyświetlaczu gwarantują wygodę użytkowania. W tylnej części obudowy umieszczono hermetyczne przyłącza interfejsów komunikacyjnych. Stabilny uchwyt umożliwia ustawienie terminal na dowolnej płaskiej poziomej powierzchni lub przykręcenie do ściany z możliwością regulacji kąta nachylenia.
Obsługa platform wagowych
Terminal w podstawowej wersji obsługuje 1 analogową platformę wagową. Dzięki możliwości instalacji dodatkowego modułu wagowego liczbę tę można zwiększyć do 2.
Wielofunkcyjne oprogramowanie
Oprogramowanie terminal pozwala na realizację procesów ważenia, liczenia sztuk, dozowania, etykietowania, recepturowania oraz kontrolę odchyłek. W terminalterminalach system informacji oparto o bazy danych: użytkowników, towarów, ważeń, opakowań, receptur, klientów oraz pamięć Alibi gwarantującą bezpieczeństwo gromadzonych danych.
Podczas tworzenia oprogramowania duży nacisk położono na jego funkcjonalność i ergonomię, co zaowocowało zwiększonym komfortem pracy z urządzeniem.
Opcjonalne zasilanie z wewnętrznego akumulatora
Dzięki zastosowaniu opcjonalnie montowanego akumulatora terminal PUE HX7 może pracować w warunkach niestabilnego zasilania sieciowego lub jego całkowitego braku. Wpływa to dodatnio na bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz zwiększa komfort pracy.
Interfejsy komunikacyjne
Terminal wyposażono w interfejsy RS232, RS485, USB, Ethernet, cyfrowe wejścia/wyjścia i wyjście analogowe. Pozwalają one na współpracę z wieloma urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak: skanery kodów kreskowych, drukarki, zewnętrzne wyświetlacze masy, przyciski sterujące, kolumny świetlno-dźwiękowe, czy inne urządzenia sterująco/sygnalizujące, a także systemami automatycznej regulacji i sterowania procesami oraz z nadrzędnymi systemami informatycznymi. Jest to możliwe dzięki zaimplementowanemu rozbudowanemu znakowemu protokołowi komunikacji. W przyszłości paleta interfejsów zostanie poszerzona o Profibus i Profinet, zaimplementowane zostaną również protokoły Modbus RTU i TCP.
PUE HX7 w wersji zasilania z zasilacza buforowego ZR-03/2
Terminal może pracować nawet mimo braku dostępu do źródła zasilania w specjalnym wykonaniu z zasilaniem z zewnętrznego zasilacza buforowego ZR-03. Specjalne wykonanie polega na zmodyfikowaniu wersji standardowej terminala PUE HX7 do wariantu tego terminala przystosowanego do zasilania z zasilacza buforowego ZR-03/2. W zestawie ZR-03/2 znajduje się konwerter napięcia i powerbank.
W specjalnym wykonaniu terminal wagowy PUE HX7 posiada gniazdo zasilania 12-24V DC, do którego można podłączyć dedykowany zasilacz buforowy ZR-03/2. Zasilanie terminala jest możliwe wyłącznie z zasilacza buforowego ZR-03/2, nie z sieci 110-230V AC ani z akumulatora wewnętrznego. Ładowanie powerbanka może odbywać się z wykorzystaniem zewnętrznej ładowarki, po odłączeniu od terminala wagowego. Powerbank pracuje na jednym zestawie baterii, podczas gdy drugi się ładuje.
Maksymalny czas pracy dla terminala HX7 wynosi 20 godzin, a średni – 12 godzin. Czas pracy zależy od liczby podłączonych peryferiów i mocy pobieranej z terminala.
Zasilacz buforowy ZR-03/2 jest dedykowany do wag HX7.